KONST / Litografier / Färglitografi 11978074
nr 1197 8074
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 46/360, motivet: 36x57 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 20 augusti 2018
kl 20:39:22
1.400 kr
1.600 kr
1.700 kr
1.800 kr
20 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm